Vefk Çeşitleri

KORUMA VEFKLERİ

Kişilerin sıkıntı çektikleri manevi konularda kişilere yardım edip onların korunmasını, kişiye zarar gelmesini engelleyen bir tür çalışmadır. Büyü, nazar, cin musallatı ve kötü insanların şerrinden korunmak için Allah’ın yüce isimlerinden ve ayetlerden oluşur. ‘’geceleri vesvese veren şeytanın şerrinden… sana sığınırım’’ ayeti gibi veya El hafız isminin vefki gibi…

MUHABBET VEFKLERİ

Aralarından sıkıntı olan eşlerin aralarının düzelmesi için hazırlanır ve karşı tarafa bir etkide bulunulmaz. Veya herhangi bir varlık tarafından etki altına alınma gibi bir durum asla olmaz. Özeten ve mealen vefkin içeriğinde derki ‘Yarabbi senin rızan ile –bu insanı sevdim, senin rızan olursa –bu insanda bana muhabbet beslesin(sevsin)’. Anlaşıldığı üzere tamamen Allah’a yapılan bir duadır. Sadece vefki yazan kişi tarafından üzerde taşınır yedirme içirme gömme yakma gibi işlemler asla yoktur.

SİHİR VE MUSALLAT İPTALİ VEFKLERİ

Üzerinde büyü, cin musallatı ve diğer manevi rahatsızlar olan kişilere yazılır. İçeriğinde Ayetel Kürsi, Fatiha, Felak, Nas, İhlas gibi ayetler bulunur. Her türlü büyü ve manevi rahatsızlıklar için yazılır ve tarif edildiği şekilde uygulanır.

BEREKET VE KAPALI İŞLERİN AÇILMASI VEFKLERİ

Borçlular, nasibinin kısmetinin açılmasını isteyen, işlerinin artmasını isteyen kişilere yazılır. İçeriğinde Allah’ın Fettah ismi ve Fetih Suresi’nin ayetleri veya Nasr Suresi bulunur.

KARMA VEFK

İçeriğinde muhabbet, şirinlik, koruma, insanlar tarafından sayılıp sevilmek, işlerin açılması, bereket müşteri celbi, şifa vefki gibi vefkler bulunur. Kişiye hayatını her alanında faydası olacak vefkler vardır.

TÜM DİLEKLER VE TÜM NİYETLER İÇİN

Tüm dilekler ve tüm niyetler için hazırlanan vefklerdir. Örneğin iş yerinde terfi, sınavda başarılı olmak, hastalıklar, çocukların uslu olması için, çocuğu olmayanlar için, kötü alışkanlıklardan kurtulunması için.